Take a fresh look at your lifestyle.

گردهمایی اقوام ایرانی با نوای موسیقی در شیراز

8

نخستین دوره از جشنواره موسیقی اقوام ایرانی با عنوان “آوای مهر” به مدت چهار روز از یازدهم تا چهاردهم آذرماه در شیراز برگزار می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، دوشنبه، همزمان با آغاز این جشنواره به ایرنا گفت: آوای مهر، جشنواره‌ای غیر رقابتی است که با هدف آشنایی مردم با موسیقی اقوام، سنت‌های قومی و منطقه‌ای و ایجاد اتحاد و همبستگی میان همه اقوام ایرانی برگزار می‌شود.

بهروز مرامی بیان داشت: در این جشنواره ۱۴ گروه موسیقی از استان‌های فارس، آذربایجان شرقی، خوزستان، لرستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان و بوشهر به هنرنمایی می‌پردازند.

وی، با بیان اینکه هر روز ۶ گروه در قالب برنامه‌های نیم‌ساعته در تالار حافظ به اجرا خواهند پرداخت، افزود: در واپسین روز این جشنواره، گروه‌ها به اجرای موسیقی تلفیقی می‌پردازند.

گروه «عاشیقلار» به نمایندگی از استان آذربایجان شرقی و به سرپرستی عاشیق احد علیشاهی، گروه «میسان» از استان خوزستان به سرپرستی باسم حمادی، گروه «سرنا» به سرپرستی احسان عبدی‌پور از استان لرستان، «باران» به سرپرستی فواد پیشوا از استان کردستان، گروه «گهر» به سرپرستی محسن کیهان‌نژاد از چهارمحال و بختیاری، گروه «گلداز» به سرپرستی گل‌محمد بلوچی از سیستان‌ و بلوچستان از جمله گروه‌های موسیقی هستند که در این جشنواره به هنرنمایی می‌پردازند.

همچنین، گروه «کایر» به سرپرستی جمال محمدی از مازندران، گروه «دیلمان» به سرپرستی محمود فرضی‌نژاد از گیلان، گروه «ژولیان» به سرپرستی خلیل‌الله شیخ از خراسان، گروه «شبدیز» به سرپرستی محسن حیدریه از بوشهر، گروه «چاغا» به سرپرستی حمید کم از استان گلستان، گروه «داوود» به سرپرستی پیران درخشان از شیراز، گروه «یاغلیق» به سرپرستی ساناز نامداری از شیراز و گروه «سلمک» به سرپرستی شمس‌الله پرند از شیراز نیز در مدت یاد شده به اجرای برنامه می‌پردازند.

تهیه بلیت این جشنواره از طریق سایت www.avatic.ir میسر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.